top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 15/2018

2018-04-16

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Piotra Kiedrowicza pt. „CIT: dochód z działalności to nie tylko przychód ze sprzedaży” dotyczący nowego wyroku NSA w tym zakresie. Za istotny uznaliśmy również tekst Pawła Rochowicza pt. „Forum Cen Transferowych – urzędnicy spotkali się z podatnikami i ekspertami”, w którym autor podaje, że resort finansów rozpoczął cykl spotkań dotyczących cen transferowych.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Aleksandry Tarki pt. „Zmiany w obniżonych stawkach VAT” informujący, że w resorcie finansów trwają prace nad zmianami matrycy stawek VAT. Interesujący jest również tekst pt. „Kiedy menedżer jest podatnikiem VAT” tej samej autorki, dotyczący nowego wyroku NSA w zakresie opodatkowania VAT kontraktów menedżerskich.

Istotny jest także artykuł pt. „PIT-WZ do 16 kwietnia”, w którym Redakcja INFOR IFK przypomina, że podatnicy chcący skorzystać z najprostszego sposobu rozliczenia PIT mają czas na złożenie wniosku PIT-WZ tylko do poniedziałku, 16 kwietnia. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „PIT: właściciel firmy nie może rozliczyć w podatkowych kosztach majątku otrzymanego od rodziny”, w którym autor omawia kształtującą się linię interpretacyjną dotyczącą możliwości rozliczenia przez właściciela firmy w kosztach majątku otrzymanego od rodziny.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji INFOR IFK pt. „Będzie trudniej o interpretacje podatkowe?” omawiający projekt nowelizacji Ordynacji Podatkowej zaproponowany przez resort finansów i przewidujący instytucję wniosków grupowych o wydanie interpretacji.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 15/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions