top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 15/2017

2017-04-18

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „CIT: Kiedy można skorzystać z 15 proc. stawki” dotyczący odpowiedzi resortu finansów na pytanie zadane przez „Rzeczpospolitą” w zakresie możliwości zastosowania 15% stawki CIT przez spółki, które część swoich przychodów uzyskują z operacji finansowych. Za interesujący uznaliśmy także tekst Aleksandry Tarki pt. „CIT: Połączenie spółek jak wniesienie wkładu niepieniężnego”, w którym autorka omawia wyrok WSA w zakresie powstania przychodu w CIT u spółki kapitałowej przy przejęciu przez nią spółki osobowej.

W zakresie podatku VAT warty uwagi jest artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „MF utworzy listę podatników wykreślonych z rejestru VAT”, informujący o planach resortu w zakresie utworzenia oficjalnej listy podatników, których wykreślono z rejestru VAT. Należy także zwrócić uwagę na tekst Redakcji INFOR IFK pt. „Urząd będzie mógł zablokować rachunek bankowy podatnika”.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Mateusza Maja pt. „Czy można zlecić zapłatę zaliczki PIT od pracowników osobie trzeciej”, w którym autor omawia interpretację dyrektora KIS w zakresie możliwości zlecenia osobie trzeciej naliczania i odprowadzania zaliczek na PIT od pracowników. Polecamy również tekst Magdaleny Ciałkowskiej pt. „Jakie obowiązki ma płatnik wobec cudzoziemca na zleceniu”.

W zakresie postępowania za interesujący uznaliśmy natomiast artykuł Pawła Satkiewicza pt. „Międzynarodowe sposoby na oszustów podatkowych”, dotyczący wydanego przez OECD raportu w zakresie walki z wyłudzeniami i unikaniem podatków.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 15/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions