top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 15/2015

2015-04-13

W tym numerze chcemy zwrócić Państwa uwagę na jeden z wyroków NSA (I FSK 493/14) dotyczący opodatkowania VAT usługi outsourcingu pracowników na rzecz banku, zatrudnionych w innej firmie i świadczących pracę na rzecz banków.

W zakresie podatków dochodowych za istotne uznaliśmy wyrok NSA z dnia 3 kwietnia 2015 r. (II FSK 458/13) odnoszący się do spełnienia warunków z zezwolenia na prowadzenie działalności w specjalnej strefie ekonomicznej w kontekście zwolnienia z CIT dochodów strefowych.

„Jest podatek, bo nie ma odszkodowania, tylko wynagrodzenie”, autor artykułu omawia wyrok WSA w Krakowie z dnia 17 lutego 2015 r. (I SA/Kr 91/15) dotyczący opodatkowania VAT rekompensaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Budynek i budowla podlegają odrębnemu opodatkowaniu”, w której analizujemy interpretację Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego z dnia 8 stycznia 2015 r. (OWN.310.3.2014) dotyczącą przedmiotu opodatkowania w podatku od nieruchomości.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 15/2015

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions