top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 15/2021

2021-04-12

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Firma nie rozliczy pieniędzy na chodniki przez amortyzację” oraz Łukasza Kluczki pt. „Kontrole cen transferowych – sądy stają po stronie podatników”.

Ważny jest też artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Nowe zasady korekt to problem przy zakupie mediów” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Uszczelnienie VAT w międzynarodowym e handlu coraz bliżej”, w którym autor informuje o zmianach jakie mają zostać wprowadzone w ustawie o VAT.

Istotny jest także artykuły Przemysława Wojtasika pt. „Koronawirus. Koszty podatkowe: przejście z biura do domu daje oszczędności w PIT” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „MF przeciwne rozszerzeniu ulgi internetowej”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Fiskus nie zawsze może dopytywać o PKWiU”, w którym autorka opisuje wyrok WSA, w którym sąd uznał za bezpodstawne odrzucenie przez organ podatkowy wniosku o interpretację, podając jako powód brak wskazanego symbolu PKWiU.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 15/2021

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions