top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 14/2020

2020-04-20

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. „Spóźnione objaśnienia o kosztach samochodu w firmie”. Za istotny uznaliśmy również tekst Tomasza Ciechońskiego pt. „Ulga na zwalczanie koronawirusa. Darowizna na przeciwdziałanie Covid-19 pozwoli obniżyć podatek”, w którym autor opisuje nową preferencję podatkową tzw. „ulgę na zwalczanie koronawirusa”, „ulgę na przeciwdziałanie Covid-19”.

Ważny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „VAT od darmowych dostaw na cele walki z wirusem” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Przygotowania do nowej matrycy stawek VAT trzeba zacząć już teraz”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Ulga dla młodych: urodziny to ostatni dzień na zwolnienie w PIT”, w którym autor porusza temat ulgi dla młodych w postaci zwolnienia z PIT. Godnym uwagi jest również tekst tego samego autora „Koronawirus: mimo spadku dochodu firmy nie mogą zrezygnować z liniowego PIT”.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt.„WSA: skarbówka musi dbać o jasne motywy”, w którym autorka opisuje wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie, dotyczący skargi podatnika, któremu fiskus odmówił zwrotu nadpłaty.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 14/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions