top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 14/2019

2019-04-01

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Zaliczki na CIT z niższym podatkiem dopiero za rok” informujący w jaki sposób podatnicy opłacający uproszczone zaliczki na CIT powinni obliczać ich wysokość po wejściu w życie obniżonej 9% stawki CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Limit transakcji gotówkowych: kiedy sposób zapłaty wykluczy koszt podatkowy”, w którym Marek Barowicz tłumaczy kiedy podatnicy CIT nie mogą zaliczyć do kosztów wydatków opłaconych gotówką.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Aleksandry Tarki pt. „VAT: badania pacjentów w Niemczech bez podatku – wyrok NSA” omawiający nowy wyrok NSA w zakresie opodatkowania VAT usług analiz laboratoryjnych świadczonych przez firmę z innego państwa członkowskiego UE. Ważny jest również tekst Pawła Rochowicza pt. „Skutki zniesienia VAT-7”.

Istotny jest także artykuł Redakcji INFOR.PL pt. „Test przedsiębiorcy, czyli ograniczenie prawa do podatku liniowego” dotyczący wypowiedzi przedstawiciela MF na temat prac w zakresie przepisów mających rozstrzygnąć komu będzie przysługiwał liniowy PIT. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Doradcy podatkowi skarżą do Komisji Europejskiej exit tax”, w którym Redakcja INFOR FK podaje, że Krajowa Rada Doradców Podatkowych zaskarżyła do KE polskie przepisy dotyczące tzw. podatku od wyjścia.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Doręczenie elektroniczne – standardy dla skarbówki w wyroku NSA” dotyczący warunków, jakie należy spełnić aby organ podatkowy mógł odstąpić od doręczenia pisma w formie elektronicznej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 14/2019

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions