top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 14/2013

2013-04-08

W najnowszym wydaniu TaxPress nawiązujemy do wyroku WSA w Rzeszowie z dnia 7 marca 2013 r. (I SA/Rz 75/13), dotyczącego odliczania VAT od kompleksowej usługi marketingowej.

Ponadto, uznaliśmy, że na uwagę zasługuje artykuł pt. „Kiedy kilka produktów można potraktować jako zestaw”, którego autor analizuje interpretację Izby Skarbowej w Łodzi z dnia 20 lutego 2012 r. (IPTPP2/443-929/12-7/JN), odnoszącą się do ewidencjonowania za pomocą kas fiskalnych transakcji sprzedaży zestawów, w skład których wchodzą jajka oraz kawa.

W zakresie podatków dochodowych ciekawa jest interpretacja Izby Skarbowej w Bydgoszczy z dnia 27 lutego 2013 r. (ITPB2/415-1090/12/RS), dotycząca powstawania przychodu w związku z wykupieniem polisy OC dla członków zarządu spółki.

Ostatecznie nawiązujemy także do artykułu pt. „Zaliczenie nadpłaty na poczet zaległości określonej decyzją”, którego autorka omawia wyrok NSA z dnia 5 marca 2013 r. (II FSK 1411/11) dotyczący zaliczania z urzędu przez organ podatkowy nadpłaty na zaległość, która określona została decyzją nieostateczną (nieopatrzoną rygorem natychmiastowej wykonalności).

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału
w formacie pdf. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX Sp. z o.o. adres: jacek.dobrucki@dmstax.com
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX Sp. z o.o. adres: henryk.suchecki@dmstax.com

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions