top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 13/2018

2018-04-03

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Wydatki na usługi księgowe i informatyczne w całości w firmowe koszty”, w którym autorka omawia linię interpretacyjną dotyczącą możliwości odliczenia pełnej kwoty wydatków na usługi księgowe i informatyczne nabyte od podmiotu powiązanego. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Zeznanie roczne: spółki kapitałowe muszą przekazać do urzędu formularze CIT” przypominający, że do 3 kwietnia spółki kapitałowe, których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym muszą złożyć zeznanie roczne i zapłacić CIT.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Pusta faktura bez odliczenia – wyrok NSA”, w którym Aleksandra Tarka zwraca uwagę na wyrok NSA dotyczący prawa do odliczenia VAT z tzw. pustych faktur. Istotny jest również tekst Joanny Dmowskiej pt. „Prowadzący księgi papierowe bez obowiązku przesyłania faktur w JPK” przytaczający wyjaśnienia resortu finansów w zakresie obowiązku przekazywania faktur w formie elektronicznej po 1 lipca br.

Interesujący jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Jak amortyzować wydatki na stronę utworzenie serwisu WWW – interpretacja podatkowa”. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Bloger: jaki podatek od publikowania tekstów w internecie”, w którym autorka omawia najnowszą interpretację dotyczącą możliwości skorzystania przez blogerów z tzw. kosztów autorskich.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Rzecznik Praw Podatnika korzystny dla podatników i fiskusa”, w którym Redakcja INFOR IFK przytacza wypowiedź wiceministra finansów Pawła Gruzy dotyczącą planowanych zmian w Ordynacji Podatkowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 13/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions