top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 12/2019

2019-03-19

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji INFOR FK pt. „CIT-8 tylko z podpisem kwalifikowanym” przypominający, że od tego roku podatnicy CIT muszą opatrywać deklaracje podpisami kwalifikowanymi. Za istotny uznaliśmy również tekst Michała Sokołowskiego pt. „Amortyzacja: obniżenie odpisów nie jest nadużyciem podatkowym” omawiający wydaną niedawno opinię zabezpieczającą.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakacji INFOR FK pt. „Rozszerzenie split payment od 2020 r.” dotyczący wypowiedzi Minister Finansów o objęciu niektórych branż obowiązkowym systemem podzielonej płatności. Ważny jest również tekst pt. „Biała lista podatników VAT: korzyści, nakazy i sankcje”, w którym Justyna Jarosz informuje, że resort finansów zapowiedział utworzenie tzw. białej listy podatników VAT.

Istotny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „Danina solidarnościowa: małżeństwo nie uchroni od zapłaty” dotyczący projektu objaśnień o stosowaniu przepisów o daninie solidarnościowej. Zwracamy również uwagę na tekst Zuzanny Piątek pt. „Częstotliwość podróży służbowych nie wpływa na zwolnienie z PIT”.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Nowe przepisy o korygowaniu deklaracji po zakończeniu kontroli celno-skarbowej”, w którym Artur Nowak omawia nowelizację Ordynacji Podatkowej, która weszła w życie na początku 2019 roku.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 12/2019

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions