top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 12/2018

2018-03-26

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Nie ma zwolnienia dla poszkodowanych nacjonalizacją”, w którym Aleksandra Tarka informuje, że WSA w Warszawie wydał wyrok, w którym rozstrzygnął czy odszkodowanie za mienie przedsiębiorstwa utracone w wyniku nacjonalizacji jest przychodem w CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Koszty: drogi prezent to reprezentacja”, w którym autor zwraca uwagę na ostatnie wyroki sądów administracyjnych dotyczące możliwości rozliczenia w kosztach wydatków na prezenty dla klientów spółki.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Kingi Duszyk pt. „Kiedy zbywca bitcoinów staje się podatnikiem VAT” dotyczący wyroku, w którym WSA w Warszawie stwierdził kiedy działalność osoby zbywającej kryptowaluty podlega opodatkowaniu VAT jako odpłatne świadczenie usług. Interesujący jest również tekst Redakcji INFOR IFK pt. „Zmiany w zwolnieniach z obowiązku stosowania kas rejestrujących” dotyczący wchodzących w życie z początkiem kwietnia zmian w przepisach o stosowaniu kas rejestrujących.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Umowa ze wspólnikiem daje koszty uzyskania przychodów – interpretacja podatkowa” dotyczący możliwości rozliczenia w kosztach przez spółkę cywilną wydatków na wynajem sprzętu od wspólnika prowadzącego działalność gospodarczą. Zwracamy również uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Bez odsetek od kosztów po aporcie nieruchomości obciążonej kredytem”.

Polecamy także lekturę artykułu Doroty Gajos-Kaniewskiej pt. „Zakaz sądzenia i karania w tej samej sprawie może być ograniczony – wyrok TSUE” dotyczącego wykładni TSUE zasady ne bis in idem w świetle dyrektywy VAT4 i dyrektywy o rynkach fnansowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 12/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions