top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 11/2020

2020-03-23

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Koronawirus: deklaracja CIT-8 w trybie awaryjnym”, w którym autor porusza kwestię związaną ze złożeniem rocznego zeznania podatku dochodowego od osób prawnych CIT – 8 a utrudnieniami do których przyczynia się epidemia koronawirusa. Za istotny uznaliśmy również tekst tego samego autora pt. „Koronawirus: wsteczne rozliczanie strat w rządowym pakiecie dla firm”.

Ważny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Kasy fiskalne w formie oprogramowania coraz bliżej”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Przemysława Wojtasika pt. „Biała lista VAT: powtórz przelew, unikniesz sankcji”, w którym autor informuje o rozwiązaniu na które wskazuje fiskus podczas zapłaty na konto z poza białej listy, aby nie stracić możliwości zaliczenia wydatku do kosztów uzyskania przychodu.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Odszkodowanie za firmowe auto: koszty z limitem, przychód bez ograniczeń” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego „Spirytus do dezynfekcji w biurze może być kosztem”.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Koronawirus: odłóżmy obowiązki fiskalne – proponują doradcy podatkowi i audytorzy”, w którym autor opisuje pomysły, które zgłaszają doradcy podatkowi oraz audytorzy w związku z epidemią koronawirusa.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 11/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions