top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 11/2018

2018-03-19

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Jeśli spółka nie płaci za logo, musi zapłacić podatek – niekorzystna interpretacja podatkowa” dotyczący stanowiska organów w zakresie opodatkowania CIT nieodpłatnego korzystania ze znaku towarowego. Za istotny uznaliśmy również tekst tego samego autora pt. „Zaległych składek ZUS nie wrzucisz w koszty podatkowe – wyrok WSA w Białymstoku”.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „JPK zastąpi deklaracje VAT” dotyczący zapowiedzi minister finansów z ubiegłego tygodnia, zgodnie z którą resort planuje odejść w 2019 roku od deklaracji VAT na rzecz plików JPK. Interesujący jest również tekst pt. „Sprzedawcom fast foodów grozi dopłata podatku VAT”, w którym Monika Pogroszewska informuje o kontrolach w lokalach gastronomicznych stosujących 5% stawkę VAT.

Istotny jest także artykuł pt. „Rozliczenie PIT przez urząd skarbowy – wniosek PIT-WZ do 16 kwietnia”, w którym Redakcja INFOR.PL przypomina, że podatnicy uzyskujący dochód na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenia już w tym roku skorzystają z możliwości rozliczenia ich deklaracji PIT przez urząd skarbowy. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Odliczenie straty z poprzednich lat w bieżącym zeznaniu PIT”, w którym autor tłumaczy jak odliczyć stratę z lat ubiegłych wypełniając tegoroczną deklarację PIT.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji INFOR IFK pt. „Automatyczna wymiana informacji podatkowych” dotyczącego przyjęcia przez ECOFIN projektu dyrektywy w sprawie automatycznego raportowania uzgodnień transgranicznych.

TaxPress nr 11/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions