top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 11/2017

2017-03-20

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji INFOR.pl pt. „Czy exit fee jest kosztem podatkowym?” dotyczący najnowszej interpretacji indywidualnej w tym zakresie. Za interesujący uznaliśmy także tekst Przemysława Wojtasika pt. „Znaki towarowe: skarbówka ściga firmy zawyżające koszty”, w którym autor informuje o wzmożeniu kontroli w zakresie rozliczeń znaków towarowych.

W zakresie podatku VAT, warty uwagi jest artykuł Mateusza Maja pt. „VAT: zwrot towaru bez paragonu”, dotyczący możliwości pomniejszenia przez sprzedawcę VAT po przyjęciu towaru od klienta, nawet jeśli nabywca nie dostarczył dowodu zakupu. Należy także zwrócić uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Nowe przepisy o VAT komplikują zawieszenie działalności”, w którym autorka porusza temat powodów, dla których nowelizacja VAT utrudnia przedsiębiorcom zawieszenie prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Rozliczanie PIT przez urząd skarbowy – prezydent podpisał ustawę”. Polecamy również tekst Mateusza Maja pt. „Firma też może przekazać 1 proc. PIT na cele dobroczynne” dotyczący aktualnej kwestii rozliczeń z fiskusem za ubiegły rok podatkowy.

Za interesujący uznaliśmy również artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus nie rozstrzyga wątpliwości na korzyść podatnika”, w którym omówiono raport Grant Thornton podsumowujący dane w zakresie zastosowania zasady rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika w interpretacjach i wyrokach sądowych w ubiegłym roku.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 11/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions