top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 10/2018

2018-03-12

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „CIT: nie ma podatku przy wnoszeniu gotówki do spółki” dotyczący interpretacji ogólnej w zakresie powstania przychodu u podmiotu wnoszącego wkład do spółki. Za istotny uznaliśmy również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Limit kosztów usług inwestycyjnych dla grup kapitałowych – interpretacja podatkowa”.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Fiskus nie odda nadpłaconego VAT”, w którym Przemysław Wojtasik informuje, że nowelizacje ustawy o VAT i Ordynacji Podatkowej najprawdopodobniej utrudnią przedsiębiorcom otrzymanie zwrotu nadpłaconego podatku VAT. Ważny jest również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Bitcoin – obrót kryptowalutą zwolniony z VAT” omawiający linię interpretacyjną w zakresie opodatkowania VAT obrotu kryptowalutami takimi jak bitcoin.

Interesujący jest także artykuł pt. „Czy wynajmujący mogą się rozliczać prostym i niskim ryczałtem – interpretacje fiskusa” również autorstwa Przemysława Wojtasika, w którym autor zwraca uwagę na problemy, z jakimi mierzą się wynajmujący przy opodatkowaniu najmu. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Z handlu bitcoinami najlepiej zrobić biznes”, autorstwa Moniki Pogroszewskiej, w którym autorka tłumaczy jak opodatkować PIT sprzedaż kryptowalut.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji INFOR IFK pt. „Faktury w formacie JPK”, który informuje, że od początku lipca każdy podatnik prowadzący księgi w formie elektronicznej, będzie musiał na wezwanie organu przekazywać określone dokumenty w formacie JPK.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 10/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions