top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 1/2013

2013-01-07

W pierwszym w tym roku wydaniu TaxPress pragniemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok NSA z dnia 18 grudnia 2012 r. (I FSK 339/12), dotyczący opodatkowania VAT usług polegających na obsłudze bankowych kart płatniczych przez podmiot świadczący te usługi dla banku.

Ponadto przytaczamy artykuł pt. „Nie każda wpłata części należności powoduje obowiązek rozliczenia VAT”, którego autorka analizuje wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 20 listopada  2012 r. (I SA/Rz 969/12), odnoszący się do powstawania obowiązku podatkowego w VAT w przypadku wpłaty przez kontrahenta należności niedotyczącej konkretnej dostawy.

W zakresie podatków dochodowych za interesującą uznaliśmy interpretację Izby Skarbowej w Warszawie z dnia 13 listopada  2012 r. (IPPB3/423-616/12-2/GJ), dotyczącą sukcesji praw i obowiązków wynikających z umowy leasingu operacyjnego w sytuacji zmiany korzystającego w trakcie trwania tej umowy.

Ostatecznie wskazujemy także na artykuł pt. „Prezes nie zawsze odpowiada za zaległości podatkowe spółki”, którego autor omawia  wyrok WSA w Gorzowie Wielkopolskim z dnia 12 grudnia  2012 r. (I SA/Go 701/11), dotyczący odpowiedzialności prezesa zarządu spółki za jej długi podatkowe.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału
w formacie pdf. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX Sp. z o.o. adres: jacek.dobrucki@dmstax.com
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX Sp. z o.o. adres: henryk.suchecki@dmstax.com

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions