top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 09/2019

2019-02-25

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Podatek u źródła w 2019 r. – wyjaśnienia MF”, w którym Redakcja INFOR FK informuje o komunikacie resortu finansów dotyczącym stosowania nowych przepisów w zakresie tzw. podatku u źródła. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „CIT: więcej spółek skorzysta z niższego podatku. Za rok”.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Aleksandry Tarki pt. „Firmy dostaną więcej czasu na wymianę kas fiskalnych na kasy online”, w którym autorka informuje, że podatnicy mogą spodziewać się wprowadzenia pierwszych kas online dopiero na początku 2020 roku. Ważny jest również tekst Pawła Rochowicza pt. „Spór o podwyżkę VAT na napoje owocowe” informujący o kontrowersjach wokół nowej matrycy stawek VAT.

Istotny jest także artykuł pt. „Zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodu wydatków na samochód służbowy – ubezpieczenie auta”, w którym Przemysław Wojtasik zwraca uwagę na niejasności zawarte w nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych. Zwracamy również uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „PIT: darmowa kwatera dla delegowanego jednak z podatkiem” omawiający wyrok NSA w zakresie powstania przychodu u pracowników, którym pracodawca zapewnił bezpłatny nocleg w miejscu wykonywania pracy.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji INFOR FK pt. „Niższa stawka PCC od pożyczek” omawiający nowelizację ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, która weszła w życie z początkiem 2019 r.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 09/2019

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions