top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 09/2017

2017-03-06

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwa uwadze artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Koszty: cena musi być rynkowa”, w którym omówiono interpretację indywidualną w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów w CIT wynagrodzenia dla kontrahenta, który równocześnie jest podmiotem powiązanym. Za interesujący uznaliśmy także tekst Aleksandry Tarki pt. „CIT: racjonalne wycofanie się z najmu nie pozbawia kosztów”.

W zakresie podatku VAT, warty uwagi jest artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Wykreślony podatnik wróci do rejestru VAT, jeśli przekona fiskusa” dotyczący odpowiedzi Ministra Finansów na pytanie Rzeczpospolitej o to, co mogą zrobić wykreśleni z rejestru VAT przedsiębiorcy, aby zostać zarejestrowani ponownie. Należy także zwrócić uwagę na tekst Mateusza Maja pt. „Umowa z bankiem o kredytowanie osób trzecich zwolniona z VAT” zwracający uwagę na niedawny wyrok NSA w tym zakresie.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Mateusza Maja pt. „Każda dotacja uszczupla koszty podatkowe”. Polecamy również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Szczepienie przeciw grypie ufundowane przez pracodawcę z PIT u podatnika”, w którym autorka omawia interpretację Izby Skarbowej w Warszawie w zakresie zasad podatkowych rozliczeń świadczeń dla pracowników.

W zakresie postępowania za interesujący uznaliśmy natomiast artykuł Redakcji INFOR.pl pt. „Kontrole podatkowe i celno-skarbowe realizowane przez KAS”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 09/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions