top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 08/2019

2019-02-18

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Łukasza Błażewicza pt. „Skutki utraty prawa do 9 proc. stawki CIT w trakcie roku podatkowego”, w którym autor omawia nowe przepisy dotyczące stosowania obniżonej stawki CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst Sławomira Bilińskiego pt. „Deklaracje na exit tax w lipcu” dotyczący przesunięcia terminu na złożenie deklaracji w podatku od niezrealizowanych zysków.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Paragonu za zakupy nie można wysłać konsumentowi e-mailem – interpretacja podatkowa”.
Istotny jest również tekst Pawła Rochowicza pt. „Brytyjskie firmy będą mogły płacić VAT od importu z Unii Europejskiej tak, jakby nie było brexitu” informujący, że brytyjskie ministerstwo skarbu zaproponowało rozwiązanie mające uregulować skutki importu z UE w podatku VAT po tzw. twardym brexicie.

Ważny jest też artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Skarbówka: zagraniczny pracownik nie musi mieć certyfikatu rezydencji” dotyczący interpretacji indywidualnej, w której organ potwierdził, że zagraniczny zleceniobiorca nie musi dostarczać zatrudniającemu certyfikatu rezydencji. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Twój e-PIT od 15 lutego 2019 r.”, w którym Redakcja INFOR.PL przypomina, że od 15 lutego na platformie podatki.gov.pl można już zaakceptować rozliczenie PIT przygotowane przez urzędników.

Polecamy także lekturę artykułu Anny Kubicz pt. „Zgłaszanie schematów podatkowych – kto jest zobowiązany” objaśniający na kim ciąży obowiązek raportowania schematów podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 08/2019

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions