top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 08/2018

2018-02-26

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Specjalna strefa ekonomiczna: zmniejszenie zamówienia korzysta z preferencji w CIT – wyrok NSA”, omawiający najnowszy wyrok NSA w tym zakresie. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Wyższy limit wydatków na ulepszenie firmowych środków trwałych” dotyczący odpowiedzi na interpelację poselską w zakresie terminu, w jakim musiał zostać przyjęty do używania środek trwały, aby podatnik mógł go od razu rozliczyć w kosztach w ramach wyższego limitu wydatków na ulepszenie firmowych środków trwałych.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Pawła Rochowicza pt. „Koniec zwolnienia VAT dla małych firm handlujących w Internecie” dotyczący opublikowanego w ubiegłym tygodniu projektu nowelizacji VAT. Interesujący jest również tekst Doroty Gajos-Kaniewskiej pt. „Kantory bez kas rejestrujących do końca 2018 roku”, w którym autorka informuje, że resort finansów pracuje nad zmianą rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas fiskalnych.

Istotny jest także artykuł pt. „PIT-WZ do US zamiast PIT-40 od pracodawcy”, w którym Redakcja INFOR IFK przypomina, że w tym roku zmieniły się zasady sporządzania deklaracji PIT. Zwracamy również uwagę na tekst Ewy Sławińskiej pt. „Samochody elektryczne z wyższą amortyzacją” dotyczący nowelizacji ustaw o PIT i CIT.

Polecamy także lekturę artykułu Ewy Sławińskiej pt. „Księgi podatkowe elektronicznie” informującego o uproszczeniach w regulacjach dotyczących przesyłania przez mikro, małych i średnich przedsiębiorców ksiąg podatkowych w formie elektronicznej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 08/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions