top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 08/2015

2015-02-23

W tym numerze chcemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok NSA z  dnia 4 grudnia   2014 r. (I FSK 1761/13) dotyczący opodatkowania VAT świadczeń złożonych.

W zakresie podatków dochodowych za istotne uznaliśmy wyrok NSA z dnia 19 lutego 2015 r. (II FSK 399/13) odnoszący się do opodatkowania CIT czynności umorzenia udziałów za wynagrodzeniem w postaci nieruchomości.

Przeczytamy również: „Nie baczył, co się dzieje w spółce, teraz musi zapłacić”, autor artykułu omawia dwa wyroki NSA (I FSK 1835/13, I FSK 1915/13) dotyczące odpowiedzialności byłego prezesa zarządu za długi podatkowe spółki spowodowane wystawianiem pustych faktur.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Zaliczenie zwrotu VAT na sporny podatek”, w której analizujemy wyrok NSA z dnia 13 stycznia 2015 r. (II FSK 3019/12) dotyczący zaliczenia zwrotu VAT na inne zobowiązanie podatkowe wynikające z decyzji nieostatecznej nieopatrzonej rygorem natychmiastowej wykonalności.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 08/2015

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions