top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 08/2021

2021-02-22

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Mariusza Szulca pt. „Podatnicy CIT dostaną więcej czasu na rozliczenie się z podatku za 2020 r.” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Spadły dochody: zmień sposób uiszczania podatku i zrezygnuj z uproszczonych zaliczek”.

Ważny jest też artykuł Pawła Rochowicza pt. „Finansowanie handlu to usługa – interpretacja ogólna MF ws. kart paliwowych wydawanych leasingobiorcom” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Resort finansów szykuje SLIM VAT 2”, w którym autor donosi o rozpoczęciu przez Ministerstwo Finansów prekonsultacji dotyczących pakietu zmian w przepisach o VAT.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego oraz Krzysztofa Sobczaka pt. „MF: Zaliczki na PIT pobrane za styczeń odroczone do sierpnia” oraz Przemysława Wojtasika pt. „PIT. Przedsiębiorcy zaczekają na zeznanie”.

Polecamy też tekst Pawła Rochowicza pt. „Paulina Karpińska-Huzior: ulgi kryzysowe kłopotliwe dla firm”, w którym w wywiadzie z ekspertką Pauliną Karpińską-Huzior porusza kwestie dotyczące ulg otrzymanych przez przedsiębiorców w związku z kryzysem koronawirusa oraz ewentualnych ryzyk podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 08/2021

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions