top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 07/2019

2019-02-11

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Uproszczenie w certyfikatach nie dla wszystkich”, w którym Iwona Kaczorowska tłumaczy kiedy płatnik podatku u źródła może posłużyć się kopią certyfikatu rezydencji swojego kontrahenta. Za istotny uznaliśmy również tekst Pawła Rochowicza pt. „Ujawnianie schematów podatkowych będzie dalej objaśniane”.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Ministerstwo Finansów nie chce ISBN i ISSN w ustalaniu stawki VAT na książki i gazety” tego samego autora, dotyczący projektu nowelizacji ustawy o VAT. Istotny jest również tekst Redakcji INFOR FK pt. „TSUE rozstrzygnął o rozliczaniu zaliczek od usług turystycznych” omawiający wyrok Trybunału w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w VAT od usługi turystycznej w razie otrzymania zaliczki.

Ważny jest też artykuł pt. „Wydatki na lokal: pokój na firmę, odsetki do kosztów”, w którym Przemysław Wojtasik omawia interpretację indywidualną dotyczącą możliwości rozliczenia w kosztach wydatków na część mieszkania, w której jest prowadzona działalność gospodarcza. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Kryptowaluty: niekorzystne rozliczenie kosztów uzyskania przychodów dla handlujących bitcoinami” wyjaśniający nowe przepisy w zakresie opodatkowania dochodu z obrotu kryptowalutami.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Sam stenogram z podsłuchów to za mało jako dowód – wyrok NSA” informujący o ważnym orzeczeniu wydanym w ubiegłym tygodniu przez Naczelny Sąd Administracyjny.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 07/2019

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions