top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 07/2018

2018-02-19

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Dariusza Orczykowskiego pt. „Koszty: więcej wydatków bez prawa do odliczenia w CIT„, w którym autor przypomina o tegorocznych zmianach w ustawie o CIT dotyczących ograniczeń w możliwości zaliczenia niektórych wydatków do kosztów uzyskania przychodu. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „NSA: fiskus błędnie zawęża bankom prawo do kosztów” omawiający wyrok NSA, w którym Sąd wskazał które gwarancje mogą skutkować odliczeniem kosztów związanych z nimi nieściągalnych wierzytelności.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Brexit: usługi finansowe dla brytyjskich firm będą korzystniej opodatkowane”, w którym Paweł Rochowicz tłumaczy zasady opodatkowania VAT usług finansowych świadczonych przez polskie podmioty na rzecz podmiotów brytyjskich po Brexicie. Istotny jest również tekst Redakcji INFOR IFK pt. „Podatnicy VAT powinni fakturować obrót nową elektroniką” informujący, że organy prowadzą monitoring aukcji internetowych w celu sprawdzenia czy podatnicy VAT handlujący elektroniką we właściwy sposób opodatkowują swoje transakcje.

Interesujący jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Stawka ryczałtu od najmu trzech mieszkań – interpretacja podatkowa”, w którym autorka omawia pierwszą interpretację dotyczącą zasad opodatkowania dochodów z najmu wydaną po zmianie przepisów. Zwracamy również uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Opodatkowanie w Polsce usług prawniczych, konsultingowych i doradczych kupowanych z zagranicy – wyrok NSA”.

Polecamy także lekturę artykułu Mateusza Adamskiego pt. „Skarbówka wzywa nowożeńców w sprawie kosztów wesela”, w którym autor informuje, że organy rozpoczęły kontrolę kosztów organizacji wesel.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 07/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions