top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 07/2015

2015-02-16

W tym numerze chcemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok NSA z dnia 11 grudnia 2014 r. (I FSK 1863/13) dotyczący odliczania VAT od kompleksowej usługi marketingowej.

W zakresie podatków dochodowych za istotne uznaliśmy wyrok Trybunału Konstytucyjnego (TK) z dnia 10 lutego 2015 r. (P 10/11) odnoszący się do uwzględniania w kosztach odpisów amortyzacyjnych od prawa wieczystego użytkowania udziału w nieruchomości.

Ponadto przeczytamy artykuł pt. „Kiedy VAT przy sprzedaży prywatnego gruntu?”, którego autor omawia wyrok WSA w Krakowie z dnia 9 stycznia 2015 r. (I SA/Kr 1836/14) dotyczący opodatkowania VAT transakcji sprzedaży gruntu, na którym miał być wybudowany zakład produkcyjny.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Opodatkowanie farm fotowoltaicznych”, w której analizujemy jedną z interpretacji Prezydenta Miasta Koszalina z dnia 7 maja 2014 r., dotyczącą opodatkowania podatkiem od nieruchomości farm fotowoltaicznych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 07/2015

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions