top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 06/2018

2018-02-13

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Kiedy strata z opcji walutowych nie może być kosztem podatkowym – wyrok NSA”. Za istotny uznaliśmy również tekst Agnieszki Chamery pt. „Zmiany podatkowe 2018 – podsumowanie”, w którym autorka podsumowuje najważniejsze zmiany w CIT, jakie weszły w życie z początkiem stycznia.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Kiedy zawieszenie działalności zwalnia z przesyłania JPK_VAT”. Istotny jest również tekst Pawła Rochowicza pt. „Brexit: Konsekwencje dla polskich firm” dotyczący skutków, jakie będzie miał Brexit dla polskich przedsiębiorców wywożących i wwożących towary do Wielkiej Brytanii.

Interesujący jest także artykuł pt. „PIT: zeznania roczne z dopłatami dla urzędu skarbowego”, w którym Przemysław Wojtasik wyjaśnia, jak zmienił się sposób rocznego rozliczenia PIT w związku z nowelizacją ustawy o PIT w zakresie konstrukcji kwoty wolnej od podatku. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Ukrainiec płaci PIT jak Polak”, omawiający interpretację KIS w zakresie rozliczania dochodu pracownika z Ukrainy dla potrzeb PIT.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Firmy poczekają na kodeks należytej staranności” tej samej autorki, dotyczący komunikatu resortu finansów z ubiegłego tygodnia, odnoszącego się do publikacji tzw. kodeksu należytej staranności w VAT.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 06/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions