top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 06/2017

2017-02-13

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwa uwadze artykuł Mateusza Maja pt. „Pożyczka od udziałowca to koszt spółki w CIT”. Za interesujący uznaliśmy także tekst Lidii Strzeleckiej i Anny Trojanowskiej pt. „Czy straty na sprzedaży wierzytelności są kosztem”, w którym autorki omówiły możliwość zaliczenia do kosztów CIT nieściągalnych wierzytelności.

W zakresie podatku VAT warty uwagi jest artykuł Redakcji Gazety Podatkowej pt. „Ewidencje VAT a przesłanie pliku JPK_VAT – wyjaśnienie Ministerstwa Finansów”, dotyczący wyjaśnień Ministerstwa na pytanie zadane przez Redakcję w zakresie obowiązku przekazywania informacji w postaci JPK_VAT.
Należy także zwrócić uwagę na tekst Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Nowela zakładająca m.in. 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT – do prezydenta”.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Redakcji Gazety Podatkowej pt. „W 2018 r. zniknie PIT-40!”. Polecamy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Akcjonariusz zapłaci PIT od przekształcenia spółki komandytowo-akcyjnej w inną osobową – wyrok NSA”.

W zakresie postępowania polecamy natomiast tekst Pawła Rochowicza pt. „Odwołania do drugiej instancji w postępowaniu podatkowym”, w którym autor omawia zmiany w zakresie możliwości odwołania od decyzji pokontrolnej urzędu celno-skarbowego, jakie wejdą w życie z dniem 1 marca 2017 roku.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 06/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions