top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 06/2021

2021-02-08

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Sobczaka pt. „E-urząd skarbowy – według MF to wyższy poziom skarbowości” oraz Pawła Rochowicza pt. „Koronawirus: Co z podatkami od niepokornych firm, które otwierają się wbrew zakazom?”.

Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Chcesz ulgę na złe długi? Musisz opisać każdą fakturę” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Prowizja od agenta bez VAT – wyrok NSA”, w którym autorka opisuje wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczący wykładni ustawy o VAT.

Istotne są także dwa artykuły Krzysztofa Sobczaka pt. „PIT-28 oraz PIT-36 będzie można podpisać elektronicznie” oraz pt. „Sąd: MF: Zaliczki na PIT pobrane za styczeń odroczone do sierpnia”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Przestępstwa skarbowe: więcej czasu na ściganie podatników”, w którym autorka informuje o pracach Sejmu nad nowelizacją która zakłada, ze względu na pandemię, wstrzymanie biegu przedawnienia karalności i wykonywania kary w między innymi sprawach o przestępstwa skarbowe.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 06/2021

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions