top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 05/2018

2018-02-05

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „CIT: Skarbówka skontroluje, czy firmę stać na pożyczkę” dotyczący nowelizacji art. 15 ca ustawy o CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Premia w kosztach: koniec odliczania nagród z zysku” tego samego autora, w którym omówiono nowe regulacje w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu w CIT premii wypłacanej pracownikom spółki.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Urzędowa aplikacja do przesyłki JPK” autorstwa Przemysława Wojtasika, informujący o udostępnieniu przez resort finansów aplikacji E-mikrofirma, dzięki której mikroprzedsiębiorcy będą mogli m.in. przesyłać pliki JPK_VAT. Istotny jest również tekst Redakcji INFOR IFK pt. „Paragon z kasy fiskalnej to nie bilet” dotyczący masowej kontroli przeprowadzonej niedawno przez organy skarbowe u przewoźników autobusowych.

Interesujący jest także artykuł pt. „Rozliczenia z fiskusem na nowych zasadach” również autorstwa Redkacji INFOR IFK, w którym autorzy omawiają nowy sposób rozliczenia przychodów osób wykonujących prace twórcze na podstawie znowelizowanej ustawy o CIT. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Bloger nie odliczy wydatków na stworzenie strony – interpretacja podatkowa” dotyczący wydanej niedawno, niekorzystnej dla blogerów interpretacji indywidualnej.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „NSA o rozstrzyganiu na korzyść podatnika – zmiana poglądu już nie zaszkodzi” informującego o przełomowym wyroku NSA, w którym sąd uznał, że zasada rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika znajdzie zastosowanie również do tych podatników, którzy popełnili błąd w rozliczeniach podatkowych kierując się aktualną praktyką organów i orzecznictwem.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 05/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions