top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 05/2017

2017-02-06

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwa uwadze artykuł Anety Błażejewskiej-Gaczyńskiej pt. „CIT: Ceny pod lupą fiskusa” dotyczący kontroli w zakresie cen transferowych. Za interesujący uznaliśmy także tekst Przemysława Wojtasika pt. „Spóźnienie z własnej winy wyklucza odliczenie kosztu”, w którym autor omawia interpretację Izby Skarbowej w Katowicach w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kar za opóźnienia w dostawie towarów.

W zakresie podatku VAT warty uwagi jest artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Rejestr VAT: Fiskus usuwa firmy po cichu”, który był najgłośniejszym tekstem podatkowym tygodnia. Należy także zwrócić uwagę na tekst Mateusza Maja pt. „Fiskus najpierw oddawał VAT, teraz chce go zabrać”.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Redakcji Gazety Podatkowej pt. „Urząd Skarbowy sporządzi za podatnika PIT-37 za 2016 r.”. Polecamy także tekst Mateusza Maja pt. „Raty za skradzione auto w kosztach”dotyczący najnowszej interpretacji w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kwoty rozliczonej z firmą leasingową po kradzieży leasingowanego auta.

W zakresie postępowania polecamy natomiast tekst Aleksandry Tarki pt. „VAT a rozwiązanie spółki cywilnej po wniesieniu odwołania.”

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 05/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions