top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 05/2021

2021-02-01

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Estoński CIT. Firmy nie chcą ryzykować” oraz Pawła Rochowicza pt. „Sposób na ucieczkę od podatku CIT od nowych spółek jawnych”.

Ważny jest też artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Od 1 maja nie trzeba będzie drukować paragonów” oraz artykuł pt. „Przez zmiany w VAT zakupy przez internet będą droższe”, w którym autor przypomina o zmianach, które dotyczyć będą rozliczania VAT za handel w internecie.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Podatek w firmie: jeśli wybierasz ryczałt, to na całą działalność” oraz Aleksandry Tarki pt. „Sąd: skarbówka nie może ograniczać ulgi mieszkaniowej w PIT dla spadkobierców”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Przez pandemię koronawirusa coraz więcej spraw w sądach administracyjnych”, w którym autorka porusza kwestię związaną z napływem spraw do sądów administracyjnych w związku z pandemią koronawirusa.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 05/2021

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions