top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 04/2017

2017-01-30

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwa uwadze artykuł Redakcji Infor IFK pt. „Rusza serwis Ministerstwa Finansów o cenach transferowych”. Za interesujący uznaliśmy także tekst Redakcji Infor.pl pt. „Jednorazowa amortyzacja w PIT i CIT do 100 tys. rocznie od 2017 roku” dotyczący projektu nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych przygotowanej przez Ministra Rozwoju i Finansów.

W zakresie podatku VAT warty uwagi jest artykuł Redakcji Infor.pl pt. „Wysokie kary za wyłudzenia VAT”, w którym poruszono temat przegłosowanej w ubiegłym tygodniu nowelizacji Kodeksu karnego wprowadzającej m.in sankcję 25 lat pozbawienia wolności za sfałszowanie faktur o wartości przekraczającej 10 mln zł. Należy także zwrócić uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Wyłudzenia VAT: specjalne konto VAT ochroni przed oszustami”, w którym autor porusza temat wprowadzenia tzw. mechanizmu split payment.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Magdaleny Ciałkowskiej pt. „Impreza karnawałowa nie zwiększy przychodu pracownika”, w którym omówiono linię orzeczniczą w zakresie klasyfikacji dla potrzeb PIT wydatków na imprezę karnawałową. Polecamy także tekst Aleksandry Tarki pt. „Odsetki od własnego kapitału to nie koszt dla wspólnika – wyrok NSA”.

W zakresie postępowania polecamy natomiast tekst Mateusza Maja pt. „Interpretacje wspólne: Po interpretację lepiej razem niż osobno”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 04/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions