top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 04/2015

2015-01-26

W tym numerze chcemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE (TSUE) z dnia 18 grudnia 2014 r. (C-131/13) dotyczący zwolnienia z VAT i prawa do odliczenia podatku w sytuacji, gdy prawo krajowe nie przewiduje żadnych rozwiązań w tym zakresie, a podatnik wiedział lub powinien wiedzieć, że bierze udział w oszustwie.

W zakresie podatków dochodowych za istotne uznaliśmy wyrok WSA w Warszawie z dnia 9 stycznia 2015 r. (III SA/Wa 1693/14) odnoszący się do uwzględniania w kosztach przez inwestora wydatków na odszkodowanie wypłacone podwykonawcy ostatniemu w łańcuchu inwestycyjnych prac, z którym nie łączyła inwestora żadna umowa

Ponadto przeczytamy artykuł pt. „Specjalna zachęta dla kadry i pracowników podlega VAT”, którego autor omawia jeden z wyroków NSA (I FSK 1953/13) dotyczący opodatkowania VAT opcji przekazywanych w ramach programu motywacyjnego, skierowanych do pracowników spółki oraz innych podmiotów wykonujących na jej rzecz określone usługi.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Podatek od nieruchomości: Zwolnienie z daniny jest bezwzględne”, w której interpretujemy wyrok NSA z dnia 15 stycznia 2015 r. (II FSK 3012/12) dotyczący zwolnienia z podatku od nieruchomości jej części zajętej na prowadzenie zakładu pracy chronionej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 04/2015

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions