top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 03/2021

2021-01-18

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Zbiórki publiczne mają skutki podatkowe” oraz Pawła Rochowicza pt. „Duże firmy przechodzą do urzędu skarbowego w Warszawie”.

Ważny jest też artykuł Patrycji Dudek pt. „Dom można sprzedać bez VAT” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Sprzedaż konsumencka tylko na podstawie zbiorczego „RO””, w którym autor opisuje interpretację podatkową, o którą wystąpiła spółka twierdząca, że nie ma możliwości ujmowania w JPK_V7 oraz przekazywania raportu zbiorczego „RO” transakcji z osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej, fiskusowi.

Istotne są także dwa artykuły Przemysława Wojtasika pt. „Twój e-PIT za 2020 rok nie dla przedsiębiorców” oraz pt. „PIT 2020: przedsiębiorcy nie odzyskają szybko podatku nadpłaconego w czasie epidemii koronawirusa”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Kontrola podatkowa: Trzeba konkretu, by zataić część akt przed firmą”, w którym autorka opisuje wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie odnoszący się do odmowy wglądu do akt przez fiskusa.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 03/2021

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions