top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 03/2019

2019-01-14

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Sławomira Bilińskiego pt. „Nie złożysz już rocznego CIT w formie papierowej”, w którym autor przypomina o zmianach w ustawach o podatkach dochodowych, które weszły w życie pierwszego stycznia. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Nie każdą zamianę e-walut rozlicza się w CIT” dotyczący wyroku WSA w zakresie opodatkowania CIT dochodu z zamiany kryptowalut w ramach ICO (Initial Coin Offering).

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Zmiany w VAT od 2019 r.”, w którym Redakcja Dziennika Gazety Prawnej podsumowuje najważniejsze punkty ostatniej nowelizacji ustawy o VAT. Istotny jest również tekst Pawła Rochowicza pt. „VAT: będzie WIS – wiążąca informacja stawkowa”.

Ważny jest też artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Abonament medyczny dla pracownika bez podatku – interpretacja podatkowa” dotyczący interpretacji indywidualnej w zakresie powstania przychodu u pracownika w razie ufundowania mu przez pracodawcę pakietu opieki zdrowotnej. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „E-PIT rozliczany przez urzędników: wygoda pracowników, problem pracodawcy” informujący o skróceniu terminu na przesłanie PIT-11 i PIT-8C.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „KKS – Wzrost wysokości mandatów za wykroczenia skarbowe”, w którym Monika Pogroszewska informuje o opublikowaniu przez resort sprawiedliwości projektu nowelizacji KKS.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 03/2019

Z życzeniami pomyślnego Nowego Roku,

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions