top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 03/2018

2018-01-22

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Zmiany w CIT rewolucyjne dla przedsiębiorców” omawiający nowelizację ustawy o CIT, która weszła w życie z początkiem 2018 roku. Za istotny uznaliśmy również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „CIT: jak rozliczać wydatki na działalność badawczo-rozwojową (B+R) dofinansowaną z funduszu UE” dotyczący najnowszej interpretacji Dyrektora KIS w tym zakresie.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Nie chce VAT na oddzielne konto. Fiskus: może być podejrzany”, w którym autorka omawia konsekwencje wyboru tzw. mechanizmu split payment. Interesujący jest również tekst Pawła Rochowicza pt. „Działa wyszukiwarka fałszywych, skreślonych i przywróconych podatników” dotyczący uruchomienia przez resort finansów narzędzia, za pomocą którego można sprawdzić czy dany podmiot jest podatnikiem VAT.

Istotny jest także artykuł Redkacji INFOR IFK pt. „Urząd skarbowy rozliczy roczny PIT” przypominający, że podatnicy PIT składający zeznania na formularzu PIT-37, którzy złożą wniosek PIT-WZ nie będą musieli sami uzupełniać swoich zeznań podatkowych. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Więcej twórców zapłaci niższy PIT”, w którym Przemysław Wojtasik i Paweł Rochowicz informują, że resort finansów zapowiedział w ubiegłym tygodniu przyjęcie regulacji korygujących z mocą wsteczną głośną nowelizację ustawy o PIT odbierającą niektórym twórcom 50% koszty uzyskania przychodu.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Nowy formularz ZAS-KP – zaświadczenia o podatkowej sytuacji kontrahenta” dotyczącego przepisów mających na celu utworzenie rejestru osób zalegających ze spłatą należności publicznoprawnych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 03/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions