top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 03/2017

2017-01-23

W dzisiejszym numerze polecamy Państwu lekturę artykułu Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Gowin: będzie podwojenie ulg dla inwestujących w badania i rozwój”. dotyczący zapowiedzi Ministra Nauki w sprawie podwojenia ulg B+R w podatku dochodowym od początku 2018 roku. Za interesujący uznaliśmy także tekst Przemysława Wojtasika pt. „Impreza promocyjna w całości w kosztach”, w którym autor omawia najnowszą interpretację w zakresie możliwości odliczenia od przychodu wydatków na uroczyste otwarcie nowego oddziału firmy.

W zakresie podatku VAT warty uwagi jest artykuł Moniki Smagi pt. „Jednolity Plik Kontrolny: ciąg dalszy karuzeli niepewności”, dotyczący nagłej zmiany, jaka czeka niektórych mikroprzedsiębiorców w zakresie obowiązku udostępniania danych w formie JPK. Należy także zwrócić uwagę na tekst Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Morawiecki: MF nie wycofuje się z projektu centralnego rejestru faktur”, dotyczący planów resortu związanych z walką z wyłudzeniami podatku VAT.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Odwołanie z funkcji a PIT”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „PIT: limit w stosowaniu 50-proc. kosztów dla twórców na razie nie zostanie zniesiony”.

W zakresie postępowania polecamy natomiast tekst Tomasza Napierały i Rafała Fundali pt. „Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania – do jakich czynności może mieć zastosowanie”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 03/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions