top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 02/2021

2021-01-12

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Formularze do rozliczania ryczałtowego CIT już opublikowane” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Firmy odliczą straty z pandemii koronawirusa. Można odzyskać spore kwoty”.

Ważny jest też artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Zmiany w używaniu kas fiskalnych od 1 stycznia 2021 roku”, oraz artykuł Pawła Rochowicza pt. „Brexit a VAT: nowe porządki smukłe i niekompletne”, w którym autor przypomina, że od dnia 1 stycznia terytorium Wielkiej Brytanii stało się dla celów cła oraz VAT terytorium pozaunijnym, zwracając uwagę na okoliczności stosowania dotychczasowych reguł.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Wkrótce duże zmiany w podatku u źródła” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Skarbówka wydłużyła o rok ulgę mieszkaniową w PIT”.

Polecamy też tekst Przemysława Wojtasika pt. „Przepis ważniejszy niż broszura – co dają podatnikom informatory Ministerstwa Finansów”, w którym autor porusza kwestię korzystania z informatorów Ministerstwa Finansów.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 02/2021

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions