top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 02/2018

2018-01-15

 

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Odliczanie straty w spółce po 1 stycznia 2018” dotyczący nowelizacji ustawy o CIT, która wprowadziła dwa źródła przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Co zastąpiło <<cienką kapitalizację>>”, w którym Redakcja INFOR IFK informuje o wejściu w życie przepisów rozciągających ograniczenia w możliwości zaliczenia odsetek do kosztów uzyskania przychodu w CIT także w stosunku do podatników przyjmujących pożyczki od podmiotów niepowiązanych.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Aleksandry Tarki pt. „Dobra wiara nie uchroni przez zabezpieczeniem przyszłego długu wobec skarbówki – wyrok NSA” dotyczący możliwości ustanowienia zabezpieczenia przyszłego długu wobec fiskusa, u podatnika, który działając w dobrej wierze padł ofiarą podmiotów wyłudzających VAT. Interesujący jest również tekst pt. „Komputery do wydobywania bitcoinów bez odliczenia VAT – interpretacja podatkowa”, w którym Przemysław Wojtasik omawia dwie interpretacje indywidualne dotyczące możliwości odliczenia VAT od tzw. koparek kryptowalut.

Istotny jest także artykuł Katarzyny Wojciechowskiej pt. „Nowa stawka ryczałtu od przychodów z najmu”, przypominający o nowych przepisach, które weszły w życie na początku stycznia. Zwracamy również uwagę na tekst Magdaleny Ciałkowskiej pt. „Dopłata do zimowiska dzieci pracowników z wyższą ulgą”, omawiający skutki podatkowe dopłat pracodawców do wyjazdów dzieci pracowników.

Polecamy także lekturę artykułu Anny Puszkarskiej pt. „Zmiany w postępowaniu egzekucyjnym w administracji”, w którym autorka informuje o ustawie mającej ułatwić uzyskiwanie informacji o zaległościach publicznoprawnych kontrahentów.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 02/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions