top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 02/2017

2017-01-16

W dzisiejszym numerze polecamy Państwu lekturę artykułu Redakcji Gazety Podatkowej pt. „Limit 15.000 zł również w transakcjach z przedsiębiorcą zagranicznym – wyjaśnienie Ministerstwa Rozwoju”. Za interesujący uznaliśmy także tekst Aleksandry Tarki pt. „Przychód a sympozjum branżowe”, w którym autorka omawia wyrok NSA dotyczący możliwości zaliczenia do kosztów w CIT wydatków na konferencję promującą produkty podatnika.

W zakresie podatku VAT za warty uwagi uznaliśmy artykuł Pawła Rochowicza pt. „VAT i JPK w 2017 r.: jak się bronić przed karami”. Należy także zwrócić uwagę na tekst Mateusza Maja pt. „Zwolnienie VAT: skorzysta więcej firm” dotyczący zwiększenia w 2017 roku limitu obrotów uprawniających do zwolnienia z VAT.

Za interesujący uznaliśmy także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Uboczne zarobki na rynku finansowym z osobnym PIT” a także „YouTuberzy muszą uważać na fiskusa i podatki” tej samej autorki, w którym omówiono opodatkowanie działalności zarobkowej na platformach społecznościowych.

W zakresie postępowania polecamy natomiast tekst Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Czynny żal w postępowaniu karnym skarbowym pozostanie”, dotyczący wyjaśnień Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie omawianego w ostatnim wydaniu DMS TAX Press, projektu nowelizacji KKS.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 02/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions