top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 02/2015

2015-01-12

W tym numerze chcemy zwrócić Państwa uwagę na interpretację Izby Skarbowej w Łodzi z dnia 8 października 2014 r. (IPTPP1/ 443-494/14-4/MW). dotyczącą opodatkowania VAT czynności wydania nieruchomości przez powiernika.

W zakresie podatków dochodowych za istotny uznaliśmy artykuł pt. „Moneyback trochę mniej korzystny” odnoszący się do zmian w uPIT obowiązujących od 1 stycznia 2015 r. i dotyczących opodatkowania zwracanych przez bank części środków pieniężnych wydanych przez klientów poprzez płatności kartą płatniczą.

Ponadto przeczytamy artykuł pt. „Jak rozliczać i korygować puste faktury”, którego autor omawia przepisy oraz aktualne orzecznictwo sądowe dotyczące rozliczania faktur nieodzwierciedlających rzeczywistych zdarzeń gospodarczych oraz możliwości ich korygowania.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Fiskus nie miał prawa odmawiać interpretacji”, w której interpretujemy wyrok NSA z dnia 5 grudnia 2014 r. (II FSK 2630/12) dotyczący obowiązku wydawania przez organ interpretacji podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 02/2015

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions