top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 01/2021

2021-01-04

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Niższa stawka CIT dla większej ilości spółek” oraz Krzysztofa Sobczaka pt. „W tym roku jeden urząd skarbowy obsłuży największe firmy”.

Ważny jest też artykuł Doroty Gajos-Kaniewskiej pt. „Jest VAT od czynności partnera w konsorcjum – wyrok WSA”, w którym autorka opisuje wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie odnoszący się do kwestii opodatkowania VAT czynności wykonywanych przez uczestnika konsorcjum oraz artykuł Agnieszki Matłacz pt. „Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej mogą wnioskować o przedłużenie terminu na zakup kas online”.

Istotne są także dwa artykuły Krzysztofa Koślickiego pt. „Więcej czasu na zakup mieszkania i zwolnienie z PIT” oraz pt. „MF zaktualizowało wzór dokumentu elektronicznego TPR-P”.

Polecamy też tekst Pawła Rochowicza pt. „Faktury VAT: mniej biurokracji w 2021 r.”, w którym autor zwraca uwagę na wejście w życie od 1 stycznia zmian w ustawie o VAT, mających na celu redukcję formalności podczas rozliczania podatku VAT.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 01/2021

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions