top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 01/2020

2020-01-13

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Konsekwencje skorzystania z nowego sposobu rozliczania strat”, w którym autor donosi o przepisach podatkowych, które dają możliwość odliczenia od dochodu całą stratę, do kwoty 5 mln zł. Za istotny uznaliśmy również tekst Patrycji Dudek pt. „Po przekroczeniu limitu firma musi płacić 19 proc. CIT za cały rok”.

Ważny jest także artykuł, Przemysława Wojtasika pt. „VAT: egzekucja komornicza a split payment”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Pawła Rochowicza pt. „Masowa awaria kas fiskalnych. Ministerstwo Finansów ostrzega”, w którym autor donosi o problemie, który z początkiem roku dotknął tysięcy przedsiębiorców – masowej awarii kas fiskalnych wyprodukowanych przez firmę Novitus.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Sobczaka pt. „MF: W styczniu PIT-11 można przesyłać tylko w najnowszej wersji”, który informuje, że do końca stycznia 2020 roku, PIT-11 będzie można wysłać drogą elektroniczną jedynie w najnowszej wersji formularza – 25. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Samochód za gotówkę nie jest firmowym kosztem – interpretacja podatkowa”.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Kiedy skarbówka daruje błąd podatnikowi”, opisujący funkcjonujące od 1 stycznia bieżącego roku tzw. „prawo do błędu”, które dotyczy przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą krócej niż rok.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 01/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions