top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 01/2019

2019-01-02

Pierwszego stycznia podatników CIT czekają dwie pozytywne zmiany. Po pierwsze, mali podatnicy i podatnicy rozpoczynający w 2019 roku swoją działalność zapłacą obniżoną 9% stawkę CIT. Ponadto, wszyscy podatnicy CIT będą mogli rozliczyć w kosztach hipotetyczne odsetki od kapitału pozostawionego w spółce.

Nowy rok będzie kolejnym rokiem uszczelniania systemu VAT. W 2019, przedsiębiorcy z niektórych branż będą musieli wymienić kasy fiskalne na tzw. kasy fiskalne online, przesyłające do KAS informacje o dokonanej sprzedaży. Natomiast branże objęte obecnie odwrotnym obciążeniem czeka najprawdopodobniej wprowadzenie obowiązkowego systemu podzielonej płatności.

Początek 2019 roku to jednak przede wszystkim czas wielu zmian w PIT. Korzystniejsze warunki zastosowania ulgi mieszkaniowej, szczegółowe przepisy dotyczące opodatkowania kryptowalut i nowa danina solidarnościowa – to naszym zdaniem najważniejsze z regulacji zawartych w nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych. Podatników PIT i CIT czekają także zmiany w opodatkowaniu wydatków na samochody firmowe i kontrowersyjny exit tax.

Za najważniejszą zmianę w zakresie postępowania uznaliśmy natomiast zaostrzenie regulacji art. 119a ordynacji podatkowej dotyczącego przeciwdziałania unikaniu opodatkowania.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 01/2019

Z życzeniami pomyślnego Nowego Roku,

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions