top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 01/2018

2018-01-08

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Firma oszukana przez internetowych przestępców nie zaliczy straty do podatkowych kosztów” dotyczący wyroku WSA w Łodzi w zakresie możliwości rozliczenia w kosztach strat poniesionych w wyniku zainfekowania wirusem komputerowym systemu autoryzacji przelewów bankowych. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „W 2018 r. warto będzie inwestować w B+R+I”, w którym Redakcja INFOR IFK omawia zmiany, jakie wchodzą w życie w związku z wprowadzeniem ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Stawki VAT: fiskus rozwiązał problem sznurka” informujący o wydanej niedawno interpretacji ogólnej. Istotny jest również tekst Redakcji INFOR IFK pt. „Korekta JPK_VAT od 2018 r.”, w którym omówiono nowe zmiany w dokonywaniu korekty JPK_VAT.

Interesujący jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Sukcesja rodzinnej firmy: majątek otrzymany w spadku bądź darowiźnie będzie można rozliczać w kosztach” informujący o pracach nad projektem ustawy, mającym na nowo umożliwić rozliczanie w kosztach składników majątku otrzymanych w spadku lub darowiźnie. Zwracamy również uwagę na tekst Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Przejście z amortyzacji liniowej na jednorazową – MF wyjaśnia”.

Polecamy także lekturę artykułu Moniki Pogroszewskiej pt. „Elektroniczny dokument potwierdzi siedzibę firmy”, w którym autorka informuje, że organy zaczynają wydawać interpretacje indywidualne, z których wynika, że można korzystać z certyfikatów rezydencji podatkowej zagranicznych kontrahentów wydanych w formie elektronicznej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 01/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions