top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 01/2015

2015-01-05

W tym numerze chcemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 20 listopada 2014 r. (I SA/Rz 880/14) dotyczący opodatkowania VAT kwoty zwróconej podatnikowi na podstawie wyroku sądowego w związku z poniesieniem przez podatnika nakładów na nieruchomość wybudowaną na gruncie należącym do jego kontrahenta.

W artykule: „Pożyczki w grupach na nowych zasadach” dowiemy się o zmianach w uCIT obowiązujących od 1 stycznia 2015 r. i dotyczących tzw. cienkiej kapitalizacji.

Ponadto przeczytamy: „Kiedy usługi pomocnicze do usług ubezpieczeniowych są zwolnione z VAT?”. Autor publikacji omawia wyrok WSA w Łodzi z dnia 22 października 2014 r. (I SA/Łd 564/14) dotyczący zwolnienia z VAT usług rzeczoznawczych i eksperckich, wykonywanych na rzecz towarzystw ubezpieczeniowych oraz innych podmiotów.

Wskazujemy także na artykuł pt. „Drobna zmiana wywołuje wiele wątpliwości w praktyce”, w której omawiamy obowiązujące od początku 2015 r. zmiany w Ordynacji podatkowej w zakresie terminów oraz korekt deklaracji podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 01/2015

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions