top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 01/2022

2022-01-04

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „MF łagodzi obowiązek sprawdzania transakcji z rajów podatkowych” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Nowe obowiązki informacyjne firm”.

Ważne są też artykuł Redakcji Gazety Prawnej pt. „Zmiany w stawkach VAT 2022. Kościński o szczegółach” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Bez cła i VAT od importu. Preferencje antycovidowe po raz kolejny wydłużone”, w którym autor informuje, iż do 30 czerwca 2022 roku produkty medyczne, importowane spoza UE, które służą do walki z pandemią COVID-19, podlegają zwolnieniu z cła oraz podatku VAT.

Istotne jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Firma płaci za taxi, ale fiskus nie dostanie PIT” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Są nowe preferencje dla sponsorów”.

Polecamy też tekst Przemysława Wojtasika pt. „Jest jeszcze czas na zmianę sposobu opodatkowania”, w którym autor przypomina, iż oświadczenie w sprawie zmiany formy opodatkowania należy złożyć do 20. dnia miesiąca następującego po uzyskaniu pierwszego przychodu.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 01/2022

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions