top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 08/2017

2017-02-27

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwa uwadze artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Ulga B+R: Fiskus odmawia prawa do ulgi na innowacje”, w którym autorka porusza problem, z jakim mierzą się niektórzy przedsiębiorcy chcący odliczyć wydatki na wynagrodzenia dla swoich pracowników. Za interesujący uznaliśmy także tekst Magdaleny Szkorupy pt. „Podatnik sam ponosi ryzyko błędnego oszacowania rynku zbytu”.

W zakresie podatku VAT warty uwagi jest artykuł Redakcji portalu Bankier.pl pt. „Morawiecki: Za kilka miesięcy będzie gotowe rozwiązanie tzw. split payment”, dotyczący wypowiedzi Ministra Rozwoju i Finansów na temat planowanego wprowadzenia systemu podzielonej płatności. Należy także zwrócić uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Kara za puste faktury VAT – dobrze jest sprawdzić swojego kontrahenta”.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „50 proc. koszty uzyskania przychodów: twórcy walczą o PIT”, w którym poruszono temat występowania o zwrot nadpłaty podatku przez twórców zatrudnionych na umowę o pracę. Polecamy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Zlecenie poza działalnością” dotyczący podatkowych rozliczeń wynagrodzenia otrzymanego w ramach umowy zlecenie w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, które chcą rozliczyć tę umowę poza swoją działalnością.

W zakresie postępowania za interesujący uznaliśmy natomiast artykuł Redakcji INFOR.pl „Utrwalona praktyka interpretacyjna – nowa instytucja prawna”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 08/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions