top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 46/2018

2018-11-26

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „CIT: przy sukcesji fundacja prywatna jak zagraniczna spółka kontrolowana CFC”, w którym Bartosz Mroczkowski informuje, że od przyszłego roku przepisy dotyczące CFC obejmą także zagraniczne fundacje rodzinne. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Jak rozliczyć wydatki na remont w firmie” dotyczący interpretacji indywidualnej w zakresie rozliczenia przez spółkę wydatków na przystosowanie lokalu do potrzeb najemcy.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Bez faktur podatku nie rozliczysz”, tego samego autora. Istotny jest również tekst Łukasza Pawłowskiego pt. „Stawki VAT na 2019 rok przyjęte przez Sejm” informujący, że Sejm przyjął ustawę utrzymującą 23% i 8% stawki VAT.

Ważny jest też artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „50 proc. koszty: dobra wiadomość dla twórców” dotyczący nowej linii interpretacyjnej organów w zakresie stosowania tzw. kosztów autorskich przez niektórych twórców. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Auto w firmie: fiskus akceptuje korzystne rozliczenie”, w którym Przemysław Wojtasik omawia wypowiedź Ministerstwa Finansów w zakresie stosowania nowych przepisów dotyczących rozliczenia w kosztach wydatków na samochody osobowe.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji INFOR.PL pt. „Dziedziczenie firmy bez podatku od spadków” dotyczący nowego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 46/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions