top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

Jacek Dobrucki

Partner i jeden z trzech założycieli DMS TAX Sp. z o.o. zarządzający Działem Doradztwa Podatkowego. Od 2010 roku prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w zakresie podyplomowych studiów podatkowych, jest autorem licznych artykułów z zakresu prawa podatkowego.Jacek jest absolwentem prawa oraz socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2004 roku posiada tytuł doradcy podatkowego. Karierę zawodową rozpoczynał w polskich spółkach giełdowych (restrukturyzacja Polar SA) oraz uczestnicząc w początkowej fazie tworzenia jednego z pierwszych nowoczesnych banków detalicznych (Millennium Bank SA).

Posiada wieloletnie, praktyczne i teoretyczne doświadczenie w projektach i usługach doradczych świadczonych na rzecz podmiotów krajowych i międzynarodowych w zakresie zagadnień prawno-podatkowych oraz procesów i postępowań podatkowych.

Współpracował lub nadal współpracuje m.in. z:
Grupą Cadbury Wedel, Ruukki Polska Sp. z o.o., Grupą Steinhoff Polska, Zetkama SA, ZOTT Polska Sp. z o.o., Ergis-Eurofilms SA, Berger Bau Polska Sp. z o.o., De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o., GS Engineering & Construction Poland Sp. z o.o. (spółka grupy LG), Maco Productions Polonia Sp. z o.o.

Podstawowe obszary zainteresowania merytorycznego

Kluczowe projekty

Ze względu na zainteresowania merytoryczne istotna większość prowadzonych przez Jacka projektów powiązana jest z obroną oraz planowaniem bieżącej i przyszłej sytuacji przedsiębiorstw pod kątem zabezpieczenia ryzyk prawno-podatkowych w relacji fiskus – Klient, co znalazło odzwierciedlenie w wielu precedensowych rozstrzygnięciach sądów administracyjnych.

Wskazując przykładowe zagadnienia można przytoczyć m.in. wygrane z fiskusem spory interpretacyjne w zakresie:

Pierwszym i podstawowym założeniem/motto Jacka w prawie podatkowym jest:
„Nie będziesz miał tego, co oczywiste, za prawdziwe”.

Działalność szkoleniowa i dydaktyczna

W latach 2005-2008 Jacek aktywnie prowadził szkolenia z zakresu prawa podatkowego. Obecnie od 2010 roku prowadzi zajęcia dla studentów studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w obszarze podatków lokalnych oraz opodatkowania nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii prawnych i procesowych.

Uprawnienia i umiejętności

Po godzinach

W życiu prywatnym pasjonat intensywnego wysiłku sportowego: squash, badminton, narciarstwo alpejskie oraz rowerowa turystyka górska. W domu zajmuje go literatura oraz kształtowanie ogrodu.Kontakt
Jacek Dobrucki
Tel.: + 48 71 79 25 992
jacek.dobrucki@dmstax.com© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions