top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

dr Dawid Michalak

Partner i współzałożyciel DMS TAX Sp. z o.o., zarządzający Działem Usług Finansowych i Działem Cen Transferowych. Od 2008 roku czynny wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, autor praktycznych szkoleń z zakresu cen transferowych i rachunkowości.Dawid Michalak jest absolwentem ekonomii Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada tytuł doradcy podatkowego oraz doktora nauk ekonomicznych, który uzyskał w Instytucie Rachunkowości Wydziału  Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, broniąc pracę doktorską pt. „Zarządzanie ryzykiem cen transferowych”.

Posiada wieloletnie, praktyczne doświadczenie w międzynarodowych projektach oraz usługach doradczych, świadczonych na rzecz grup kapitałowych w zakresie rachunkowości oraz cen transferowych.

Współpracował m.in. z: Grupą Cadbury Wedel, Ruukki Polska sp. z o.o., Grupą Schteinhoff Polska, Zetkama SA, Grupą Sygnity SA, Lumel SA, Greif Inc., Astaro AG, ZOTT Polska Sp. z o.o., Valmet Automotive Sp. z o.o.

Obszary zainteresowania merytorycznego

Kluczowe projekty

Działalność szkoleniowa i dydaktyczna

Od 2008 roku jest czynnym wykładowcą na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Prowadzi wykłady w obszarze cen transferowych w ujęciu ekonomicznym i prawno-podatkowym, podatków (w szczególności z zakresu optymalizacji podatkowej), kontrolingu, analizy finansowej, outsourcingu oraz zarządzania zmianą w organizacji. Jest  autorem praktycznych szkoleń dotyczących procedury sporządzania dokumentacji cen transferowych oraz poszczególnych kategorii podatkowych, twórcą specjalistycznego portalu www.cenytransferowe.org.

Uprawnienia i umiejętności

Po godzinach

W życiu prywatnym pasjonat motoryzacji i entuzjasta programów popularno-naukowych. Chętnie sięga po literaturę nie tylko z zakresu ekonomii, ale i psychologii, socjologii oraz informatyki. W czasie wolnym szczególnie ceni górskie wypady oraz rodzinne spacery w pobliskich parkach i lasach.Kontakt
Dawid Michalak
Tel.: + 48 71 79 25 993
dawid.michalak@dmstax.com© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions